Menu

Aktualności

23.11.2011r. – Tragiczne pożary w kamienicach.

24 listopada 2011
Tekst: Rafał Kowalski

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Wojska Polskiego 7 około godziny 18:16. Na miejsce zadysponowano 3 zastępy PSP. Po dojeździe strażacy zauważyli niewielkie zadymienie w mieszkaniu na 1p. Po wejściu do mieszkania odnaleziono nieprzytomną osobę oraz pozostawianą na kuchni potrawę, która uległa spaleniu. Resuscytacja osoby poszkodowanej niestety nie przyniosła efektu.
Prawdopodobną przyczyna zdarzenia było zasłabnięcie lokatorki, w wyniku czego przygotowywana potrawa, na kuchni, została pozostawiona bez nadzoru i doprowadziła do zadymienia.
Drugie zdarzenie miało miejsce przy Al. 1 Maja 42, około godziny 18:28. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej, jak również inne służby miejskie. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar na 2 piętrze kamienicy. Z mieszkania ewakuowano poszkodowaną osobę i bezzwłocznie przystąpiono do resuscytacji, niestety nie udało się przywrócić podstawowych funkcji życiowych i lekarz będący na miejscu zdarzenia stwierdził zgon.
Dodatkowo strażacy sprawdzili lokale znajdujące się powyżej miejsca pożaru na obecność tlenku węgla, wykluczono również inne ogniska pożaru za pomocą kamery termowizyjnej.
Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia przez lokatorkę tego mieszkania, w którym nagromadzone było bardzo dużo materiałów łatwopalnych – starych ubrań i śmieci. Łącznie działania trwały 2 godziny i 44 minuty.
Galeria zdjęć
Zobacz również
WORLD POLICE & FIRE GAMES 2011 NOWY JORK
20 września 2011
Szkolenie dla Dowódców JRG oraz Dowódców zmian
25 lipca 2011

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content