Menu

Aktualności

27.08.2013r. – Ćwiczenia obiektowe Linde Gas.

27 sierpnia 2013
Tekst: Rafał Kowalski

W dniu 27 sierpnia 2013 r. pracownik zakładu na polecenie swojego przełożonego przewozi do budynku paletę zawierającą butle z gazami. Razem z drugim pracownikiem dokonać mają jej rozładunku. Podczas rozładowywania doszło do uszkodzenia zaworu jednej z butli oraz emisji znajdującego się w niej gazu (acetylenu). Po pewnym czasie dochodzi do wybuchu oraz pożaru pomieszczenia, w którym znajduje się część rozładowanych już butli. W wyniku tego zdarzenia jeden z pracowników zostaje poszkodowany (nieprzytomny, poparzony, złamanie kości udowej). Drugi pracownik (znajdujący się w wózku), będąc w szoku w niekontrolowany sposób zaczyna się poruszać wózkiem. Dochodzi do kolizji z jednym ze znajdujących się w pobliżu zbiorników przenośnych oraz jego rozszczelnienia i emisji znajdującego się w nim gazu. Kierowca wózka widłowego zostaje również poszkodowany (nieprzytomny, odmrożenia, złamanie otwarte prawego przedramienia).

Przekazanie informacji o zdarzeniu do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej dokonane zostaje drogą telefoniczną przez pracownika zakładu.

Przed przyjazdem pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej Dyrektor zakładu podejmuje decyzję o ewakuacji wszystkich obecnych pracowników oraz dokonuje ich przeliczenia w celu poinformowania Kierującego Działaniem Ratowniczym o ilości osób, które mogą być poszkodowane.

Tak wyglądał scenariusz ćwiczeń obiektowych w zakładzie zwiększonego ryzyka – Linde Gas opracowany wspólnie przez KM PSP w Łodzi oraz kierownictwo zakładu.

Galeria zdjęć
Zobacz również
Ćwiczenia doskonalące dla SGRW z helikopterem.
26 lipca 2013
Egzamin dla słuchaczy kursu z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP
9 lipca 2013

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content