Menu

Aktualności

Festyn „Czad i Ogień. Obudź Czujność”

16 października 2018
Tekst: Rafał Kowalski

Społeczna kampania edukacyjno-informacyjna „Czad i Ogień. Obudź Czujność” wpisuje się w otwartą przez gen. brygadiera Leszka Suskiego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, w dniu 12 października, ogólnopolską kampanię „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, której głównym celem jest zwiększenie wiedzy obywateli naszego kraju na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

13 października na Rynku Manufaktury w Łodzi odbył się festyn edukacyjny „Czad i Ogień. Obudź Czujność”, na którym mieszkańcy Łodzi i regionu mogli dowiedzieć się, jak zwiększyć bezpieczeństwo pożarowe w swoich domach, wykorzystując autonomiczne rozwiązania w zakresie wczesnego ostrzegania o zagrożeniu ze strony dymu i tlenku węgla, a przy okazji mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez jednostki Państwowej Straży Pożarnej województwa łódzkiego.

Wątkiem przewodnim wydarzenia były odbywające się cyklicznie losowania dualnych czujek dymu i tlenku węgla. By wygrać urządzenie należało wypełnić kupon, udzielić odpowiedzi na proste pytanie związane z Państwową Strażą Pożarną i wrzucić go do jednego ze specjalnie oznaczonych pojemników, udostępnianych przez strażaków z patrolu „Ale czad”.

W ramach wojewódzkiego etapu akcji w ręce mieszkańców regionu trafiło kilkaset czujników pozyskanych dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Uczestnicy konkursu, oczekując na kolejną szansę zdobycia nagrody, nie mogli się nudzić. Na scenie działo się wiele, podobnie jak w strefach grup specjalistycznych, w których można było poznać wyposażenie i zakres realizowanych przez strażaków zadań. Można było obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego oraz, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem, pokazy spalania tłuszczy jadalnych. Strażacy z pionu kontrolno-rozpoznawczego oraz kominiarze służyli radą w zakresie praktycznego stosowania przepisów ochrony przeciwpożarowej.

Oficjalnego otwarcia finału etapu wojewódzkiego kampanii „Czad i Ogień. Obudź czujność” dokonał Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski wraz z zastępcą st. bryg. Markiem Jankowskim.

 

Tekst: KW PSP w Łodzi.

 

 

Galeria zdjęć
Zobacz również
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”
12 października 2018
Obudź czujność na tlenek węgla…
11 października 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content