Menu

Aktualności

I Zawody Województwa Łódzkiego „Najsprawniejszy Strażak Przetrwa”

18 października 2010
Tekst: Rafał Kowalski

15. 10. 2010 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 odbyły się I Zawody Województwa Łódzkiego „Najsprawniejszy Strażak Przetrwa” ŁÓDŹ 2010. Zawody składały się z czterech konkurencji:
1. Węże – w której uczestnik musiał dobiec do motopompy, podpiąć dwa łączniki linii wężowych, chwycić za prądownice i rozciągnąć w sumie 6 odcinków wężowych W 75. Następnie zwinąć dwa odcinki w pojedyncze kręgi i położyć je w oznaczonej skrzyni.
2. Ciężary – zawodnik musiał wykonać 50 podwójnych uderzeń młotem, następnie przenosił dwa 20 kg pojemniki przez betonowy kanał. Kolejnym zadaniem jest przeniesienie manekina na odległość 60 metrów. Po tym biegnie do wspinalni i na linie wspina się na wysokość pierwszego piętra.
3. Przeszkody – uczestnik stawia 2 drabiny nasadkowe, po czym musi wnieść dwa 20 kg ciężary na 3 piętro wspinalni. Następny etap to wciągnięcie linką dwóch odcinków węża W 75. Następnie znosi ciężary na dół i dokręca do prądownicy pyszczek.
4. Schody – zawodnik rozwija dwa odcinki węża, po czym zwija je alarmowo. Następnie chwyta 2 odcinki W 75 zwinięte w kręgi i biegnie na ostatnią kondygnacje murowanej wspinalni. Wraca i zabiera kolejne dwa na samą górę. Po zejściu ze wspinalni wbija siekierę w pień drewna.
Zawody były podzielone na kilka kategorii:
-open,
– wg wieku,
– drużynowo.
Do zawodów przystąpiło 16 drużyn w tym najliczniejsza z JRG 10, aż 4 drużyny. Po bardzo męczącej rywalizacji zwycięzcą zawodów został st. sekc. Paweł Kijo z JRG 10 z czasem 572 sekund!
Zawody swoją obecnością uświetnili: Pani Jolanta CHEŁMIŃSKA Wojewoda Łódzki, Pan Włodzimierz FISIAK Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Andrzej WITKOWSKI wraz z zastępcami mł. bryg. Pawłem STĘPNIEM i mł. bryg. Mariuszem KONIECZNYM.

Galeria zdjęć
Zobacz również
UROCZYSTY APEL
7 września 2010
Wyjazd strażaków na Mistrzostwa Rosji w Wieloboju Ratowniczym
30 sierpnia 2010

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content