Menu

Aktualności

Mistrzostwa Łodzi Strażaków w Tenisie Stołowym

9 kwietnia 2018
Tekst: Rafał Kowalski

Kolejny raz łódzcy strażacy stanęli na starcie Mistrzostw Łodzi Strażaków w Tenisie Stołowym. Do zawodów zgłosiło się 11 drużyn. W turnieju indywidualnym wystartowało 24 strażaków. W ciągu dwóch dni 27-28.03.2018 r. w sali Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 strażacy walczyli o tytuł najlepszej drużyny i najlepszego strażaka w tenisie stołowym.

Trochę historii

Gdy popatrzymy wstecz, zobaczymy że tenis stołowy wśród łódzkich strażaków to dyscyplina, w której łodzianie odnosili duże sukcesy. Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć Pawła Kępińskiego, który przez lata był kapitanem drużyny i w dużym stopniu dzięki niemu łodzianie zdobywali medale mistrzostw Polski. W 2014 roku reprezentanci województwa łódzkiego zdobyli brązowy medal podczas XXXI Mistrzostw Polski Strażaków PSP w Tenisie Stołowym w Rzeszowie. Przez wiele lat podporą ekipy był Marek Stępień-człowiek, bez którego nie byłoby sukcesów. Największy z nich miał miejsce w 2011 roku, kiedy to KW PSP Łódź zdobyła wicemistrzostwo Polski, a Marek Stępień został trzecim strażakiem w kraju.

Powrót do tradycji

W tym roku, jaki i roku poprzednim wróciliśmy do tradycji rozgrywania Mistrzostw Łodzi. Na jakiś czas tenis stołowy zniknął z kalendarza sportowego, aby znowu w nim zagościć. Zawody pokazały, że było warto, bo emocji nie brakowało, a i poziom sportowy mistrzostw był wysoki. Przez wiele lat w tenisie stołowym dominowała JRG Nr 10. Po odejściu Kępińskiego i Stępnia układ sił się zmienił. Nie zmienia to jednak faktu, że warto, aby zawody były rozgrywane cyklicznie, bo tenis stołowy to widowiskowa dyscyplina.

Mistrzostwa Łodzi

Zdecydowanym zwycięzcą tegorocznych zawodów została drużyna JRG Nr 9. Nie ma w tym nic dziwnego, bo reprezentacja „9” składa się z byłych zawodników. Przy technicznej dyscyplinie jaką jest popularny ping-pong, trudno jest wygrywać ze strażakiem mającym przeszłość zawodniczą. Dlatego też JRG Nr 9 zwyciężyła w kategorii drużynowej. Gdyby podejść do wyniku statystycznie, JRG Nr 9 w 18 pojedynkach w drużynie przegrała zaledwie jednego seta. Tak samo zwycięzca Bartłomiej Zawada, w turnieju indywidualnym odchodził od stołu „z tarczą”, nie oddając przeciwnikom nawet jednego seta. Warto dostrzec postawę Mariusza Lewandowskiego, który dzielnie walczył i stawiał opór zawodnikom z „9”. Walecznością, ambicją wyróżniał się również dowódca JRG-6 Jarosław Jasiński.

Same zawody zostały podzielone na dwa dni. Pierwszego dnia rozegrany został turniej drużynowy. Drugiego indywidualny. W grach indywidualnych zawodnicy JRG—9 zajęli całe „pudło”. Zwyciężył wspomniany Bartłomiej Zawada, który po niezwykle ciekawym meczu okazał się lepszy od Michała Kozaka. W meczu o trzecie miejsce Piotr Zawada ograł Mariusza Lewandowskiego. Nagrody i klasyfikacja

Nagrody i puchary dla najlepszych wręczyli: z-ca komendanta PSP w Łodzi bryg. Zbigniew Wójcik oraz dowódca JRG Nr 2 st. kpt. Maciej Kwapisz.

Klasyfikacja drużynowa:

JRG Nr 9 JRG Nr 7 JRG Nr 1 JRG Nr 4

Klasyfikacja indywidulana:

ZAWADA Bartłomiej – JRG Nr 9 KOZAK Michał – JRG Nr 9 ZAWADA Piotr – JRG Nr 9 LEWANDOWSKI Mariusz – JRG Nr 1

 

Tekst: mł. asp. Piotr Zawada

Galeria zdjęć
Zobacz również
Wybuch gazu w bloku przy ul. Dąbrowskiego 42b w Łodzi
16 marca 2018
spoKREWnieni służbą
8 marca 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content