Menu

Aktualności

Narada roczna kadry kierowniczej KM PSP w Łodzi

7 lutego 2018
Tekst: Rafał Kowalski

2 lutego 2018r. w Komendzie Miejskiej PSP w Łodzi odbyła się narada kadry kierowniczej podsumowująca działalność komendy w 2017r. Wśród zaproszonych gości byli: st. bryg. Jarosław Wlazłowski – łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi, mł. insp. Piotr Krężołek – I zastępca komendanta miejskiego Policji w Łodzi, Małgorzata Niewiadomska-Cudak – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Łodzi, Marek Białkowski – przedstawiciel Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMŁ, Sławomir Emanuel – prezes Zarządu Oddziału Miejskiego Związku OSP RP w Łodzi, Piotr Czyżewski – zastępca komendanta Straży Miejskiej ds. Prewencji w Łodzi.

Podsumowanie działalności KM PSP w Łodzi zostało zawarte w „Informacji o stanie bezpieczeństwa miasta Łodzi w zakresie ochrony przeciwpożarowej”, której treść zawiera szereg istotnych informacji o zadaniach zrealizowanych w obszarze ochrony przeciwpożarowej. Zarówno w zakresie działań ratowniczych, jak również kontrolno – rozpoznawczych, szkoleniowych i logistycznych, a także aspekty współdziałania KM PSP w Łodzi z różnymi instytucjami i jednostkami w szczególności w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Komendant Miejski PSP w Łodzi – mł. bryg. Grzegorz Wąsik podziękował strażakom PSP
i OSP za zaangażowanie, skuteczne wykonywanie zadań oraz pełną poświęcenia służbę. Wskazał także, że w miniony roku PSP obchodziła 25-lecie powstania formacji i skierował podziękowania za wsparcie i pomoc udzielone KM PSP w Łodzi przez organy i instytucje państwowe oraz samorządowe na rzecz poprawy ochrony przeciwpożarowej w Łodzi.

Galeria zdjęć
Zobacz również
Wypadek samochodu ciężarowego i osobowego na ul. Szczecińskiej.
30 stycznia 2018
Bezpieczne ferie zimowe
25 stycznia 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content