Menu

Aktualności

Nie wypalaj traw!

10 kwietnia 2020
Tekst: Łukasz Górczyński

36 zdarzeń i blisko 5 hektarów spalonych traw i nieużytków rolnych. To bilans pożarów z którymi łódzcy strażacy zmagali się od początku marca br. Apelujemy: Nie wypalaj traw!

13 marca br. rozpoczęła się kolejna edycja kampanii prowadzonej przez Komendę Główną PSP „Stop pożarom traw”, która ma na celu uświadomienie jak niebezpieczne i szkodliwe jest to zjawisko. Obszary wysuszonej roślinności są doskonałym materiałem palnym, co w połączeniu z nieodpowiedzialną działalnością człowieka skutkuje szybkim powstaniem pożaru. Niestety wciąż wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że spalenie suchej trawy użyźni w sposób naturalny glebę i przyniesie korzyści ekonomiczne. Tym czasem jak pokazują powyższe dane takie pożary nie tylko angażują ogromne ilości sił i środków niezbędnych do likwidacji takiego zagrożenia, ale stanowią także śmiertelne niebezpieczeństwo dla człowieka i zwierząt oraz wywołują negatywne skutki dla gleby na której powstały. Ponadto pożary traw i nieużytków powodują ogromne straty materialne.

Każdy kto wypala łąki, trawy, pastwiska, czy przydrożne rowy podlega karze grzywny od 20 do 5000 złotych, a za sprowadzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia wielu osób lub mienia karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content