Menu

Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w KW PSP w Łodzi.

24 listopada 2017
Tekst: Rafał Kowalski

21 listopada 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczął łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski przypominając
o wydarzeniach, które odegrały fundamentalną rolę w kształtowaniu dzisiejszej rzeczywistości oraz o przodkach walczących o naszą wolność i bezpieczeństwo.

My dziś możemy swoją codzienną pracą, zaangażowaniem oraz poświęceniem dbać o to, co bohaterowie walki o niepodległość wywalczyli i przez lata budowali dla nas, by Polska mogła umacniać się i rozwijać. Ta rola głęboko zakorzeniona jest w naszym pokoleniu. Wyraz tego możemy dawać w codziennej służbie, niosąc pomoc w sytuacjach, w których ważą się losy ludzkie – mówił komendant.

Podczas akademii funkcjonariuszom PSP województwa łódzkiego wręczono medale za długoletnią służbę, awanse na wyższe stopnie służbowe i odznaki zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej. Odznaczenia i wyróżnienia otrzymali ci, którzy wyróżniają się w służbę, uczciwie i twórczo pracują na rzecz Ojczyzny, kształcą się, troszczą o rodzinę, szanują tradycję i historię narodu polskiego ­– zaznaczył w przemówieniu st. bryg. Jarosław Wlazłowski. Wyraził także nadzieję, że będą oni wzorem do naśladowania nowych adeptów sztuki pożarniczej, którzy w trakcie akademii złożyli ślubowanie strażaka Państwowej Straży Pożarnej.

Wręczenia medali, odznak i awansów na wyższe stopnie służbowe dokonywali: wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk oraz łódzki komendant wojewódzki PSP w Łodzi
st. bryg. Jarosław Wlazłowski.

Podczas uroczystości komendanci powiatowi i miejscy PSP w uznaniu za szczególne zaangażowanie w służbie otrzymali wydaną z okazji 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej publikację, która jest zbiorem najważniejszych wydarzeń i zmian, jakie miały miejsce na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza w Państwowej Straży Pożarnej województwa łódzkiego.

 

Tekst i zdjęcia: KW PSP w Łodzi

Galeria zdjęć
Zobacz również
XVI mistrzostwa województwa łódzkiego strażaków PSP w pływaniu
15 listopada 2017
Śmiertelny pożar przy ul. Powstańców Wielkopolskich 5 w Łodzi
14 listopada 2017

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content