Menu

Aktualności

Pożar mieszkania przy ul. Piotrkowskiej 182

7 maja 2018
Tekst: Rafał Kowalski

3 maja br. Dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Łodzi o godz. 3:39 otrzymał informację o pożarze mieszkania przy ulicy Piotrkowska 182. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG Nr 3 i trzy zastępy z JRG Nr 5.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP stwierdzono rozwinięty pożar mieszkania na dziewiątym piętrze. Lokator mieszkania, w którym doszło do pożaru ewakuował się przed przybyciem zastępów PSP.
Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu jednej roty w aparatach ODO i podaniu jednego prądu wody w natarciu na źródło ognia. Równolegle kolejne roty prowadziły przeszukiwanie pomieszczeń pod kątem przebywania osób postronnych i zagrożonych. Z mieszkań przyległych ewakuowano pięć osób. Po oddymieniu klatki schodowej oraz wyższych kondygnacji ratownicy wyposażeni w czujniki wielogazowe sprawdzili mieszkania do których istniał dostęp – zagrożenia nie stwierdzono. Lokator mieszkania, w którym powstał pożar po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych przez ZRM nie wymagał hospitalizacji. W działaniach trwających blisko trzy godziny udział brało jedenaście zastępów PSP.
 

Zobacz również
Życzenia Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego z okazji Dnia Strażaka
4 maja 2018
List Komendanta Głównego PSP do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
3 maja 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content