Menu

Aktualności

Pożar mieszkania przy ul. Sosnowej 32 w Łodzi

16 listopada 2016
Tekst: Rafał Kowalski

15 listopada 2016 r.ok. godz. 13:30 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Sosnowej 32 w Łodzi. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG-5 (GBARt 2,5/25, GCBARt 5/32) oraz zastęp z JRG-4 (SCD-37). Z informacji uzyskanej od osoby zgłaszającej wynikało, iż w mieszkaniu w którym wybuchł pożar może znajdować się osoba oraz butla z gazem propan-butan.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, iż pożarem objęte jest mieszkanie znajdujące się na parterze. Lokatorzy tego mieszkania  samodzielnie opuścili mieszkanie przed przybyciem zastępów PSP.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu dwóch ratowników do wewnątrz pomieszczeń budynku i podaniu dwóch prądów wody, a następnie piany ciężkiej do wewnątrz palącego się pomieszczenia. Z uwagi na zagrożenie od znajdującej się butli propan-butan w mieszkaniu objętym pożarem Kierujący Działaniem Ratowniczym podjął decyzję o ewakuowaniu lokatorów z części kamienicy (łącznie 15osób).

W działaniach trwających ponad dwie godziny udział brało łącznie 9 zastępów PSP. Poszkodowany w pożarze mężczynza (lokator mieszkania) został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do jednego z łódzkich szpitali.

Galeria zdjęć
Zobacz również
Nowy Komendant Miejski PSP w Łodzi
10 listopada 2016
Śmiertelny pożar przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich w Łodzi
2 listopada 2016

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content