Menu

Aktualności

Przekazanie nowych samochodów dla KM PSP w Łodzi

16 grudnia 2011
Tekst: Rafał Kowalski

W dniu 16 grudnia 2011r. odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Były to 2 średnie samochody na podwoziu MAN oraz jeden ciężki samochód na podwoziu Scania. Samochody te zastąpią dotychczas eksploatowane wozy bojowe na jednostkach Nr 4, Nr 5 oraz Nr 7. Ich zadaniem jest głownie walka z pożarami, niemniej jednak ze względu na wyposażenie techniczne są one również nieodzowne w usuwaniu wszelkiego rodzaju wypadków i zdarzeń niebezpiecznych na drogach. Samochody zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Łodzi i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Wartość inwestycji to 2,4 mln złotych łącznie za trzy pojazdy.
Komenda miejska PSP w Łodzi otrzymała również ciężki samochód ratownictwa technicznego na podwoziu 8×8 Scania został on wyposażony w żuraw hydrauliczny o udźwigu 6,5t oraz 2 wciągarki hydrauliczne i dźwig do transportu pojazdów ciężarowych. Samochód jest również wyposażony w sprzęt hydrauliczny i elektryczny stosowany w ratownictwie technicznym. Zakup tego samochodu został zrealizowany w ramach projektu z wykorzystaniem Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego – Infrastruktura i Środowisko Narodowa Strategia Spójności. Koszt tego pojazdu to blisko 2,4 mln złotych.
W ramach współpracy ze Strażą Graniczną Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Nr 1 została doposażona w przekazany przez pograniczników samochód terenowy Mercedes G 290GD oraz quad Honda TRX 300. Pojazdy te przypisane będą do Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej, gdzie będą wykorzystywane do transportu sprzętu i ludzi w trudnodostępnym terenie. Dodatkowo ze środków komendy wojewódzkiej została zakupiona kamera wziernikowa do poszukiwań technicznych i ratownictwa na gruzowiskach – Searchcam 3000 za kwotę 57 tyś. złotych.
Przekazane zostały również dwa samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP Andrzejów i OSP Sikawa, które dotychczas były eksploatowane w jednostkach Nr 4 i Nr 5 naszej komendy. Dodatkowy sprzęt podniesie możliwości operacyjno-taktyczne w ww. jednostkach, co będzie miało wymierny wpływ na wsparcie podczas akcji dla strażaków zawodowych.
Galeria zdjęć
Zobacz również
Egzamin kończący szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP
1 grudnia 2011
XII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Pływaniu
30 listopada 2011

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content