Menu

Aktualności

Święto Niepodległości w KG PSP – wyróżnieni funkcjonariusze KM PSP w Łodzi

30 listopada 2018
Tekst: Rafał Kowalski

– Pracujemy dla społeczeństwa. Mamy piękny zawód, który traktujemy jako coś więcej – rodzaj powołania, bo wybieramy go, by pomagać innym. Wtórną sprawą jest to, w jakim pionie pracujemy, bo wszyscy są ważni i wszystkie działania powodują, że w naszym kraju jest bezpieczniej. A wyzwań mamy coraz więcej – przejmiemy część zadań związanych z radiacją czy zagrożeniami biologicznymi. Jesteśmy potrzebni i w wielu przypadkach niezastąpieni. Za to jesteśmy doceniani – podkreślił gen. brygadier Leszek Suski, komendant główny PSP, podczas uroczystości w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która odbyła się 29 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości.


Komendant główny PSP uhonorował jedną osobę srebrną odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Wręczył awanse na wyższe stopnie służbowe 45 funkcjonariuszom. 30 strażaków awansowało w korpusie oficerów, 13 – aspirantów, a 2 wśród podoficerów. Pięciu strażaków otrzymało zaś nagrody ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Wśród wyróżnionych funkcjonariuszy znaleźli się przedstawiciele KM PSP w Łodzi. Bryg. Grzegorz Wąsik, komendant miejski PSP w Łodzi otrzymał awans na wyższy stopień służbowy, zaś st. kpt. Jacek Jaksoń, dowódca JRG Nr 10 otrzymał nagrodę ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Szef strażaków podkreślił symboliczny wymiar uroczystości, która odbywa się w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zauważył, że w skali ponad trzydziestotysięcznej formacji awanse otrzymali nieliczni – ci, którzy swoją pracą pokazali, że można dla naszego kraju i bezpieczeństwa jego obywateli pracować więcej niż przeciętnie. Dziękując zebranym, powiedział, że choć ich służba nie jest łatwa, mogą się w niej sprawdzić i rozwijać, a innym dawać pozytywny przykład.
W imieniu odznaczonych i awansowanych głos zabrał st. bryg. Leszek Smuniewski, komendant miejski PSP m. st. Warszawy. – Kiedy wstępowaliśmy w szeregi straży pożarnej, nie robiliśmy tego dla awansów, lecz potrzeby ratowania ludzi i czynienia dobra. Jednak takie chwile jak dziś są dla nas niezmiernie miłe, zwłaszcza z tak pięknej okazji, jak rocznica stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości – podkreślił. – Trud, który na co dzień ponosimy w naszych jednostkach, jest przejawem pięknego patriotyzmu. Kontynuujemy dzieło naszych poprzedników, którzy zapisali piękne karty historii. Zobowiązujemy się do dalszej ciężkiej pracy na rzecz społeczeństwa polskiego i chwałę Państwowej Straży Pożarnej – dodał.
Uroczystości towarzyszyła okolicznościowa wystawa poświęcona strażackiemu zaangażowaniu w powrót Polski na mapę świata.
Na podstawie tekstu: mł. bryg. Anna Łańduch, „Przegląd Pożarniczy”
Zdjęcia: Leszek Piekarski, Gabinet Komendanta Głównego

 

Galeria zdjęć
Zobacz również
Ćwiczenia SGRW „Łódź”
23 listopada 2018
Porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
9 listopada 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content