Menu

Aktualności

Tragiczne zakończenie roku w Łodzi.

4 stycznia 2018
Tekst: Rafał Kowalski

29 grudnia 2017 r. doszło do trzech pożarów, w których zginęły trzy osoby, a jedna została ranna. Pierwszy pożar miał miejsce przy ul. Żeromskiego 8. Dyżurny stanowiska kierowania odebrał zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej kamienicy. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG 3 (GBA-Rt 2,5/16, GCBA 5/36 i SCD 42) oraz jeden zastęp z JRG 1 (GCBA 5/36). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar w jednym z mieszkań na III piętrze. W trakcie prowadzenia akcji gaśniczej strażacy ewakuowali z palącego się mieszkania 60-letniego mężczyznę. Niestety przybyły na miejsce lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Kolejne zdarzenie miało miejsce w kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 35. Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zapachu spalenizny na klatce schodowej oraz w jednym z mieszkań. Na miejscu zdarzenia strażacy stwierdzili, iż w mieszkaniu na trzecim piętrze doszło do pożaru, który zgasł samoistnie. W lokalu znajdowały się ciała ciała dwóch osób (57-letniej kobiety oraz 45-letniego mężczyzny). Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja.

Do kolejnego pożaru doszło kilkanaście minut po godzinie 20 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 33/35. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia w jednym z mieszkań na pierwszym piętrze kamienicy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG 3 (GBA-Rt 2,5/16, GCBA 5/36 oraz SCD 42) okazało się, że sąsiedzi dostali się do lokalu, w którym doszło do zdarzenia i ugasili pożar w zarodku. W mieszkaniu znajdowały się dwie osoby, które strażacy ewakuowali na zewnątrz i udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jedna z poszkodowanych osób wymagała hospitalizacji i została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do jednego z łódzkich szpitali.

W 2017r. na terenie miasta Łodzi doszło do 2012 pożarów, w których śmierć poniosło 16 osób, a 140 zostało rannych.

Zobacz również
Tragiczny wypadek na Trasie Górna w Łodzi.
27 grudnia 2017
Wybuch podczas interwencji przy ul. Przemysłowej 19A w Łodzi
19 grudnia 2017

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content