Menu

Aktualności

Tragiczny bilans zdarzeń na przełomie tygodnia

25 lutego 2020
Tekst: Łukasz Górczyński

Dwa pożary oraz dwa wypadki komunikacyjne, w których życie straciły cztery osoby, a sześć zostało rannych miały miejsce na przełomie tygodnia w naszym mieście.

Do pierwszego pożaru doszło w niedzielę 23 lutego w godzinach porannych przy ul. Florecistów 3a. W pożarze mieszkania zginęła 48-letnia kobieta, a jej 49-letni mąż oraz 20-letni syn zostali ranni. Do szpitala trafiła także 6-letnia dziewczynka. Ponadto strażacy ewakuowali 5 osób z sąsiednich mieszkań. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej. W działaniach trwających blisko 4 godziny udział brało 29 strażaków.

Do kolejnego pożaru doszło w poniedziałek 24 lutego. Po godzinie 18 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu na II piętrze w kamienicy przy ul. Wschodniej 56. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i wejściu do mieszkania objętego pożarem strażacy natrafili na zwęglone ciało około 40-letniego mężczyzny. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja.

To były także tragiczne dwa dni na łódzkich drogach. W wypadku samochodu osobowego, który miał miejsce 23 lutego o godzinie 16 na ul. Broniewskiego zginęło dwóch młodych mężczyzn, a jeden został ranny. To efekt silnego uderzenia samochodu w drzewo, po którym dwóch podróżujących tym autem wypadło na zewnątrz. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, drugi natomiast został przetransportowany do szpitala. Na skutego rozległych obrażeń śmierć w wypadku poniósł także mężczyzna, który w chwili przyjazdu strażaków pozostawał w rozbitym samochodzie.

Do poważnego wypadku doszło także 24 lutego po godzinie 22 na al. Piłsudskiego. W zderzeniu trzech samochodów osobowych rannych zostało czterech mężczyzn, którzy zostali przetransportowani do łódzkich szpitali.

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content