Menu

Aktualności

Uroczysta Wigilia i przekazanie samochodów.

18 grudnia 2012
Tekst: Rafał Kowalski

W dniu 18 grudnia 2012r. w Urzędzie Miasta Łodzi miała miejsce uroczysta strażacka Wigilia. Uroczystości połączone były z przekazaniem nowych samochodów dla Komendy Miejskiej PSP w Łodzi oraz jednostek OSP z terenu miasta.
Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze nr 2, 4 i 8 wzbogaciły się o nowe średnie samochody ratowniczo gaśnicze ze sprzętem ratownictwa technicznego, który wykorzystywany jest podczas zdarzeń drogowych.
W jednostce nr 2 na ul. Legionów będzie stacjonował nowy samochód SPgaz, który stanowi ruchomy warsztat dla serwisowania aparatów ochrony dróg oddechowych używanych przez ratowników podczas pracy w pełnym zadymieniu.
Wydział kwatermistrzowski KM PSP w Łodzi otrzymał nowy samochód osobowy przeznaczony do przewozu różnego rodzaju zaopatrzenia na miejsce dużych i długotrwałych akcji gaśniczych. Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza nr 11 może poszczycić się pozyskaniem najnowocześniejszej drabiny mechanicznej w naszym mieście SCD-42 o wysokości 42m i udźwigu kosza 400kg (w tej konfiguracji jedyna w Polsce).
Wszystkie zakupy były finansowane przez Urząd Miasta Łodzi (ponad 2,6 mln PLN) Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi (2,3 mln PLN) oraz Komendę Główna PSP w Warszawie (1 mln PLN).
Również jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta otrzymały samochody gaśnicze, które były dotychczas wykorzystywane przez PSP są to: OSP Nowosolna, OSP Sikawa i OSP Andrzejów.

Galeria zdjęć
Zobacz również
I Halowe Indywidualne Ogólnopolskie Mistrzostwa Ratowników Wysokościowych
29 listopada 2012
Sukces strażaków z KM PSP w Łodzi w mistrzostwach pływackich
26 listopada 2012

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content