Menu

Aktualności

Wdzięczni za uratowanie życia

20 października 2016
Tekst: Rafał Kowalski

Strażak ma pomaganie we krwi, to dla niego codzienność. Zdarza się, że w przypadkowym miejscu udzieli pomocy osobie w potrzebie, a kiedy już będzie pewny, że jest bezpieczna, wróci do swoich obowiązków jak gdyby nigdy nic, nie myśląc o tym, że stał się dla niej bohaterem.

Tak zdarzyło się w przypadku mł. kpt. Łukasza Piaskowskiego, funkcjonariusza z KM PSP w Łodzi, który w kwietniu 2015 roku u zbiegu ulic Żeromskiego i Łąkowej wezwał zespół ratownictwa medycznego i udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy pani Jadwidze Markowskiej. Pani Jadwiga, jadąc samochodem wraz z mężem, bardzo źle się poczuła i zjechała na pobocze. Zauważył to, przejeżdżając obok, mł. kpt. Piaskowski i bez namysłu zatrzymał się, by sprawdzić, co się dzieje. Jego szybka interwencja uratowała pani Markowskiej zdrowie i życie.

Po pobycie w szpitalu i rehabilitacji pani Jadwiga oraz jej mąż Paweł Michał Markowski zwrócili się do Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi z prośbą o pomoc w ustaleniu personaliów strażaka, który tak wiele dla nich zrobił. 17 października br. udało się zorganizować spotkanie państwa Markowskich z niczego niespodziewającym się mł. kpt. Piaskowskim.

W obecności łódzkiego komendanta wojewódzkiego PSP bryg. Jarosława Wlazłowskiego, jego zastępców st. bryg. Pawła Stępnia i bryg. Grzegorza Janowskiego oraz p.o. komendanta miejskiego PSP mł. bryg. Grzegorza Wąsika wzruszeni państwo Markowscy podziękowali zaskoczonemu strażakowi za pomoc na wagę złota. Łódzki komendant wojewódzki wyraził się z wielkim uznaniem o wzorowej postawie mł. kpt. Piaskowskiego i wręczył mu list gratulacyjny.

Tym sposobem dobrze spełniony obowiązek, a zarazem wyświadczone innym największe dobro przypomniały o sobie półtora roku po samym zdarzeniu. Dla funkcjonariusza PSP to szczególna chwila, gdy spotyka się z wyrażoną wprost ogromną wdzięcznością osób, którym udzielił pomocy. Uświadamia sobie wówczas, jak wiele znaczy jego służba i zarazem, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na jego barkach. Oby każdy strażak był w stanie sprostać wyzwaniom, które przynosi los, tak jak stało się to w przypadku mł. kpt. Piaskowskiego i wielu innych funkcjonariuszy PSP udzielających pomocy podczas służby i poza nią, gdziekolwiek się znajdą.

 

Tekst i zdjęcia: KW PSP w Łodzi

Galeria zdjęć
Zobacz również
Powołanie komendanta powiatowego PSP w Tomaszowie Maz.
6 października 2016
Powalone drzewo na samochodach przy ul. 6 sierpnia 74.
4 października 2016

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content