Menu

Aktualności

Wizyta Pana Jarosława Zielińskiego Sekretarza Stanu w MSWiA w KW PSP w Łodzi

24 maja 2018
Tekst: Rafał Kowalski

23 maja 2018 roku Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi wizytował Pan Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Pan generał brygadier Leszek Suski Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Uroczystą zbiórkę z okazji Dnia Strażaka rozpoczęło przemówienie gospodarza st. bryg. Jarosława Wlazłowskiego Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, który na wstępie podziękował Panu Ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu oraz generałowi brygadierowi Leszkowi Suskiemu za wsparcie i współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa łódzkiego oraz za zainteresowanie sytuacją łódzkiego pożarnictwa.

Pan Minister Jarosław Zieliński w wielu pozytywnych słowach podziękował między innymi łódzkim strażakom za codzienne czuwanie nad bezpieczeństwem obywateli, za to, że kiedy zdarzają się nieszczęścia, strażacy szybko i skutecznie niosą pomoc. Minister odniósł się także do inwestycji, jakie mają miejsce w Państwowej Straży Pożarnej województwa łódzkiego.

Podczas uroczystości wyróżniającym się funkcjonariuszom PSP województwa łódzkiego wręczono odznaczenia i medale, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Wśród wyróżnionych znaleźli się strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Łodzi:

st. ogn. Adam Grabarz – Srebrny Medal za Długoletnią Służbę,

st. kpt. Jarosław Smejda – awans na stopień młodszego brygadiera,

ogn. Mateusz Wojtas – Brązowa Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”,

mł. ogn. Piotr Patora – Dyplom Komendanta Głównego PSP.

Komendę Miejską PSP w Łodzi reprezentowali: komendant miejski PSP w Łodzi mł. bryg. Grzegorz Wąsik oraz zastępcy komendanta miejskiego PSP w Łodzi bryg. Zbigniew Wójcik, bryg. Jacek Konciak.

Następnie Pan Jarosław Zieliński wraz z generałem brygadierem Leszkiem Suskim oraz gospodarzem uroczystości st. bryg. Jarosławem Wlazłowskim spotkali się na odprawie służbowej dla komendantów powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej województwa łódzkiego. W odprawie Komendę Miejską PSP w Łodzi reprezentował komendant miejski PSP w Łodzi mł. bryg. Grzegorz Wąsik.

 

Na podstawie KW PSP w Łodzi.

Zdjęcia KW PSP w Łodzi.

Galeria zdjęć
Zobacz również
Funkcjonariusze KM PSP w Łodzi w drodze na Monte Cassino
11 maja 2018
Obchody Święta Dzieci Wojny oraz Dnia Zwycięstwa w Łodzi.
9 maja 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content