Menu

Aktualności

Wyciek chloru i ewakuacja w hotelu Double Tree by Hilton

24 sierpnia 2017
Tekst: Rafał Kowalski

22.08.2017 r. o godzinie 2:14  Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi otrzymało zgłoszenie, że w jednym z pomieszczeń Hotelu Double Tree By Hilton przy ul. Łąkowej 29 prawdopodobnie nastąpił wyciek chloru. W celu likwidacji zagrożenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 3 (GBA-Rt 2,5/16, GCBA 5/36/5) oraz trzy zastępy z JRG 4 (GCBA 5/32/2,3, SCRChem oraz SLRRChem). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP otrzymano informację, że w pomieszczeniu na dziewiątym piętrze, przeznaczonym do chemicznej dezynfekcji wody przy pomocy chloru, doszło do nieokreślonego zdarzenia, które spowodowało wyczuwalny zapach chloru na 9 piętrze oraz bardzo silny zapach uniemożliwiający wejście do w/w pomieszczenia.

Działania zastępów PSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji wszystkich gości hotelowych oraz personelu z budynku w asyście ratowników PSP wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do strefy bezpiecznej na zewnątrz budynku oraz sprawdzenie przez ratowników wszystkich pokoi hotelowych. Po przybyciu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego wprowadzono ratowników w ochronnych ubraniach chemicznych oraz wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych na 9 piętro do pomieszczenia chemicznej dezynfekcji wody.
W trakcie działań zastępów chemicznych ujawniono wyciek chloru w instalacji, który został zatrzymany poprzez wyłączenie instalacji dozującej chlor do basenu. Po zatrzymaniu emisji oraz przewietrzeniu pomieszczeń goście hotelowi powrócili do swoich pokoi. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Miejski PSP w Łodzi – mł. bryg. Grzegorz Wąsik. W działaniach trwających blisko trzy godziny udział brało osiem zastępów PSP.

Galeria zdjęć
Zobacz również
„Bezpieczne wakacje” na dworcu Łódź Fabryczna
22 sierpnia 2017
Powołanie Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi.
1 sierpnia 2017

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content