Menu

Aktualności

Wykaz firm zewnętrznych zajmujących się likwidacją owadów błonkoskrzydłych.

17 września 2009
Tekst: Rafał Kowalski

Lawinowy wzrost liczby interwencji zastępów straży pożarnej związanych z usuwaniem zagrożeń powodowanych przez owady błonkoskrzydłe (pszczoły, osy, szerszenie) może powodować poważne osłabienie gotowości operacyjnej sił i środków KSRG. W związku z tym w dniu 10 lipca 2009 r. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej zatwierdził i wprowadził do stosowania we wszystkich jednostkach organizacyjny KSRG „ZASADY POSTEPOWANIA PODCZAS INTERWENCJI PROWADZONYCH W ZWIĄZKU ZE ZGŁOSZENIEM WYSTAPIENIA ZAGROŻEŃ OD ROJÓW LUB GNIAZD OWADÓW BŁONKOSKRZYDŁYCH”.
W myśl nowych zasad osoby zgłaszające potrzebę interwencji związana z usunięciem ww. zagrożenia muszą liczyć się, że w przypadku stwierdzenia braku bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia osób przebywających na terenie lub w obiekcie, działania straży pożarnej ograniczą się jedynie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Właściciel lub zarządca obiektu odpowiedzialny za bezpieczeństwo na jego terenie może wówczas usunąć gniazdo z pomocą jednej z firm zajmującą się likwidacją rojów i gniazd owadów. W załączeniu przedstawiamy wykaz znanych nam podmiotów prowadzących ww. działalność.
Jednocześnie zwracamy się z apelem do firm zajmujących się tego typu działalnością o kontakt z KMPSP w Łodzi w celu umieszczenia danych firmy w wykazie.

Zobacz również
Pożar mieszkania – ul. Lenartowicza 20
7 lipca 2009
Bieg strażacki w Jaworze
2 lipca 2009

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content