Menu

Aktualności

Wypadek samochodu ciężarowego i osobowego na ul. Szczecińskiej.

30 stycznia 2018
Tekst: Rafał Kowalski

30 stycznia 2018r. kilkanaście minut przed godziną dziewiątą na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Sianokosy doszło do zderzenia samochodu ciężarowego i osobowego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 10 (GBA-Rt oraz SLRT). Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż w samochodzie osobowym Toyota Yaris, który w wyniku zderzenia znalazł się na poboczu znajduje się uwięziona kobieta. Kierujący samochodem ciężarowym opuścił pojazd przed przybyciem jednostek PSP.

Podczas działań zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono zasilanie w uszkodzonych pojazdach oraz zakręcono zawór LPG. Ponadto ze względu na uszkodzenia karoserii samochodu osobowego dostęp do osoby poszkodowanej został wykonany przy użyciu narzędzi hydraulicznych. 23- letnia kierująca została ewakuowana i przekazana obecnemu na miejscu zespołowi ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala.

Na uwagę zasługuje dzielna postawa jednego ze strażaków z JRG 10 w Łodzi, który był świadkiem wypadku i udzielił poszkodowanej kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci wsparcia psychicznego oraz stabilizacji odcinka szyjnego. St. sekc. Piotr Patora pokazał, że strażakiem jest się nie tylko na służbie, ale także w czasie wolnym. Na miejsce zdarzenia przybył także komendant miejski PSP w Łodzi mł. bryg. Grzegorz Wąsik.

Po zakończeniu działań przez PSP na miejscu wypadku została Policja, która prowadziła czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Galeria zdjęć
Zobacz również
Bezpieczne ferie zimowe
25 stycznia 2018
Bądź rozważny zimą!
24 stycznia 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content