Menu

Aktualności

XII Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej

29 listopada 2010
Tekst: Rafał Kowalski

           W dniu 08 Listopada 2010r. odbył się finałowy turniej w ramach Mistrzostw Województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej. Gospodarzem turnieju był Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu, który zorganizował zawody na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
           Do   turnieju   finałowego   zakwalifikowało  się   osiem reprezentacji  z  następujących  Komend  Miejskich i Powiatowych: Bełchatów, Kutno, Łęczyca, Łódź, Sieradz, Tomaszów Mazowiecki oraz Zgierz. Powyższe zespoły, żeby znaleźć się w gronie finalistów, musiały osiągnąć pierwsze bądź drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. Jednocześnie zajęcie pierwszego miejsca w grupie eliminacyjnej premiowało zespół teoretycznie słabszym przeciwnikiem – drugi zespół z innej grupy eliminacyjnej – w pierwszym meczu turnieju finałowego.
           Droga do finału naszej drużyny – KM PSP w Łodzi – rozpoczęła się w Kutnie, gdzie rozegrane zostały mecze w ramach eliminacji do turnieju finałowego. W wyniku wcześniejszego losowania, pierwszymi rywalami naszego zespołu były Komendy Miejskie i Powiatowe z następujących miast: Kutno, Piotrków Trybunalski, Zduńska Wola. Turniej eliminacyjny zakończył się dla naszego zespołu sukcesem, a wygrane nad powyższymi zespołami: Kutno (2:1),   Piotrków trybunalski  (2:0)  oraz   Zduńska   Wola   (2:0),   otworzyły   Nam  drogę do turnieju finałowego. W turnieju   finałowym   w  pierwszej  kolejności  przyszło Nam się zmierzyć z reprezentacją Komendy Powiatowej w Wieluniu. Mecz wygraliśmy w stosunku setów 2:0. Zwycięstwo  to  otworzyło  nam drogę do pierwszej „czwórki”. W meczu o wejście do ścisłego finału rywalizowaliśmy z zespołem Komendy Powiatowej z Bełchatowa. Mecz był ciekawy i zacięty – zwłaszcza pierwszy set, zakończony wynikiem 28:26 na korzyść naszej drużyny. W drugim secie całkowicie kontrolowaliśmy rozwój wydarzeń na boisku, co zaowocowało zwycięstwem w stosunku setów 2:0. W meczu finałowym los skonfrontował nas z faworytem i gospodarzem rozgrywek. Reprezentacja Komendy Powiatowej w Zgierzu dotarła do ścisłego finału bez większym przygód. W meczu o finał pokonała zespół Komendy Powiatowej z Sieradza w stosunku setów 2:0.
           Rozgrywka o złoty medal Mistrzostw Województwa była niezwykle zacięta, chociaż pierwszy set (25:19 na korzyść Zgierza) oraz pierwsza połowa drugiego seta przebiegały pod wyraźne dyktando gospodarzy. Jednak druga część seta drugiego to wyraźne przyspieszenie naszej drużyny i sprawne odrabianie strat, co doprowadziło do stanu równowagi punktowej. Końcówka seta była bardzo zażarta, czego najlepszym dowodem jest wynik, jakim zakończyła się ta partia (36:34 na korzyść naszej drużyny). Wygranie drugiego seta po dramatycznym pościgu ugruntowało naszą wiarę w końcowy sukces. W decydującym secie nie pozwoliliśmy drużynie gospodarzy na odskoczenie na kilka punktów, jak to miało miejsce w setach wcześniejszych. To My w odpowiednim momencie zdobyliśmy bezpieczną przewagę, którą utrzymaliśmy do ostatniego gwizdka sędziego. Tym samym odnieśliśmy końcowe zwycięstwo i zdobyliśmy złoty medal. Sukces cieszy tym bardziej, że w ostatnich dwóch latach nie udawało nam się nawiązać równoważnej walki z Kolegami-Strażakami ze Zgierza.
           Warto również podkreślić koleżeńską postawę zawodników obu drużyn podczas meczu finałowego. Sporne akcje były rozstrzygane w formie powtórki, a cały mecz toczył się w duchu fair-play.
           Również pod względem organizacyjnym turniej finałowy odbył się na wysokim poziomie, czego serdecznie gratulujemy kierownictwu Komendy Powiatowej PSP w Zgierzu.
Wyniki XII Mistrzostw województwa Łódzkiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej
1. KM PSP w Łodzi
2. KP PSP w Zgierzu
3. KP PSP w Bełchatowie
4. KP PSP w Sieradzu
Miejsca 5-8 zajęły reprezentacje Komend Powiatowych PSP z następujących miast:
Kutno, Łęczyca, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń.
M.P.

Zobacz również
Zarząd Koła Miejskiego Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP w Łodzi
25 listopada 2010
BADŹ CZUJNY!!! CZAD – CICHY ZABÓJCA
22 listopada 2010

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content