Menu

Aktualności

XXXIX Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

23 marca 2016
Tekst: Rafał Kowalski

W zmaganiach rywalizowali reprezentancji 20 łódzkich szkół. Najlepszymi w swych kategoriach okazali się; Andrzej Krysiak – Szkoła Podstawowa nr 61 w Łodzi, Bartosz Głowacki – Gimnazjum oo. Bernardynów w Łodzi oraz Łukasz Wawrzyn z XXVI Liceum Ogólnokształcącego.

Organizatorami eliminacji miejskich turnieju był Zarząd Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych R.P. w Łodzi, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz OSP Łódź-Mikołajew. Laureaci obok okolicznościowych dyplomów otrzymali również cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów eliminacji oraz Fundację „Mała Straż” i Urząd Miasta Łodzi.

Nagrody i dyplomy wręczyli finalistom, mł. bryg. Grzegorz Janowski – Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi, druh Sławomir Emanuel – prezes Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Łodzi oraz p. Michał Witkos z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi. Zwycięzcy eliminacji miejskich reprezentować będą Łódź w finale wojewódzkim turnieju, który zostanie rozegrany w miesiącu kwietniu bieżącego roku.

W trakcie przerw w zmaganiach turniejowych dla jego uczestników, ich opiekunów i kibiców zorganizowano pokazy sprzętu pożarniczego, ćwiczenia pokazowe z udziałem psów ratowniczych z OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego Łódź-Jędrzejów oraz prezentację dronów wykorzystywanych w działaniach ratowniczych.

Foto: Zdzisław Drzewiecki

Galeria zdjęć
Zobacz również
Miejskie Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej.
21 marca 2016
Narada roczna KM PSP w Łodzi.
27 stycznia 2016

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content