Menu

Aktualności

Zawalenie się części kamienicy w centrum Łodzi.

10 grudnia 2015
Tekst: Rafał Kowalski

W dniu 23 listopada 2015r. o godz. 14:21 do Stanowiska Kierowania KM PSP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się części kamienicy przy ul. Sienkiewicza 47. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy PSP, w tym również SGPR Łódź oraz OSP GRS Łódź-Jędrzejów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano częściowo uszkodzoną i zawaloną ścianę kamienicy, która groziła dalszym zawaleniem.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osób znajdujących się w budynku (łącznie 5 osób) oraz sprawdzeniu czy pod zawaliskiem nie znajdują się ludzie. Przybyłe na miejsce zdarzenia służby: pogotowie energetyczne, gazowe i wodociągowe odłączyły budynek od dopływu mediów. Pomimo uzyskanych informacji o braku innych osób mogących przebywać w zagrożonym zawaleniem budynku przystąpiono do standardowych czynności poszukiwawczych prowadzonych podczas katastrof budowlanych. W tym celu z wykorzystaniem psów gruzowiskowych, przeszkolonych do poszukiwania osób zasypanych oraz urządzeń pomiarowych i lokalizacyjnych sprawdzone zostało gruzowisko. Wszystkie metody poszukiwawcze nie potwierdziły przebywania osób poszkodowanych pod gruzami, ani w dalszej nieuszkodzonej części budynku.

W związku z pogarszającym się stanem budynku oraz dużym ryzykiem dalszego zawalenia się pozostałej części budynku nie wprowadzono ratowników do działań w strefie zagrożenia w celu ręcznego odgruzowania zawalonej części budynku. Decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego budynek wycofano z eksploatacji.  

Na miejscu pracowało 19 zastępów straży pożarnej – 66 funkcjonariuszy. Działania trwały łącznie 3 godziny.

Galeria zdjęć
Zobacz również
KZPT Firefighter Combat Challenge Łódź 2015
26 września 2015
Ogólnopolskie Zawody Grup Ratownictwa wysokościowego ATLAS Arena Łódź 2015
23 września 2015

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content