Menu

Aktualności

Życzenia świąteczno-noworoczne Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

27 grudnia 2018
Tekst: Rafał Kowalski

Szanowni Państwo

Strażacy i Pracownicy PSP

Druhny i Druhowie OSP,

mijający kolejny rok naszej wspólnej pracy to czas kontynuacji wysiłków, aby wszyscy w Polsce czuli się bezpiecznie i wiedzieli, że jeśli zdarzy się coś złego, strażacy zawsze pospieszą im z pomocą. Budujące jest wysokie poczucie bezpieczeństwa wśród obywateli.

Ze względu na swoją szlachetną i służebną misję wobec społeczeństwa zasługujecie na ogromny szacunek i uznanie. Najlepszą oceną strażackiej służby jest wysokie zaufanie, jakim jesteście niezmiennie obdarzani przez Polaków. Z wielkim poświęceniem i odpowiedzialnością za drugiego człowieka spieszycie ludziom na ratunek podejmując bohaterską walkę z ogniem i innymi żywiołami. Czuwacie nad naszym bezpieczeństwem całą dobę przez 365 dni w roku. Straż Pożarna wyjeżdża średnio co minutę do zdarzeń, gdzie zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie, mienie czy środowisko. Trudno sobie wyobrazić, ile byłoby nieszczęść, gdyby nie pomoc funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz licznej rzeczy druhów ochotników.

Pragnę złożyć Wam z serca płynące świąteczne i noworoczne życzenia. Niech okres Świąt Bożego Narodzenia będzie czasem radości, otuchy i nadziei. Nabierzcie sił i motywacji do dalszej służby dla naszej Ojczyzny i bezpieczeństwa obywateli. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do tych, którym Święta przyjdzie spędzić na służbowych dyżurach.

Wszystkim funkcjonariuszkom i funkcjonariuszom, druhnom i druhom oraz pracownikom Straży Pożarnej życzę optymizmu i wiary w głęboki sens pracy dla dobra wspólnego. Niech nadchodzący 2019 rok obfituje w sukcesy zawodowe i przynosi szczęście w życiu prywatnym i rodzinnym.

Wyrażam wielką wdzięczność Rodzinom strażaków i druhów-ochotników za wsparcie, które okazujecie na co dzień swoim bliskim. Zdaję sobie sprawę, jak wiele kosztuje oczekiwanie na ich powrót z akcji.

Umocnieni patriotyzmem kończącego się jubileuszowego Roku Niepodległości postarajmy się nadal jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki wobec Ojczyzny, utrwalając jej suwerenność i bezpieczeństwo, aby przyszłe pokolenia wiedziały, że stanęliśmy na wysokości zadania i dobrze zdaliśmy ważny egzamin ze służby Polsce.

Z wyrazami szacunku i uznania

Jarosław Zieliński

Boże Narodzenie 2018

Pliki do pobrania
Zobacz również
Spotkanie Wigilijne w KM PSP w Łodzi
13 grudnia 2018
Uroczysta zbiórka z okazji Święta Niepodległości
3 grudnia 2018

Nabór do PSP

Sprawdź czy zbliża się nabór dla kandydatów na strażaków w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

Jakie warunki musi spełniać kandydat na strażaka?

  • nie był karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny do pełnienia służby zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy.

Dołącz do naszego zespołu i pomagaj innym już dziś!!

Kliknij poniżej aby poznać szczegóły.
Skip to content